Pozvánky na akce 2020

On-line workshop: Cirkulární domácnost aneb praktické eko tipy: v pondělí 15.2.2021 od 16:00 přes aplikace Meet

14.01.2021 22:53

Znáte principy cirkulární ekonomiky? Už víte, že udržitelný rozvoj může být součástí našeho každodenního života a že může smysluplně ovlivňovat chod našich domovů? Nebo Vám to začíná vrtat hlavou a chtěli byste se nechat inspirovat od těch, kteří už se vrhli na praxi?

Pojďme sdílet praktické tipy, jak fungují naše domácnosti, co se nám daří, kde cítíme, že to máme dobře nastaveno a funguje nám to. Případně, kde potřebujeme pomoc, či podporu k tomu začít jinak.

Abychom společně strávený čas využili co nejlépe, prosím zkuste si připravit tipy ze své domácnosti či dotazy, co by Vás konkrétně zajímalo. Děkujeme!

Provázet workshopem vás bude  Veronika Habrová (Spolek Barbořice).

Zdarma.

V pondělí v 15:45 bude všem přihlášeným zaslán emailem odkaz k účasti.

On-line workshop: Dobrovolná skromnost aneb cesta k úsporám: v pondělí 11.1.2021 od 16:00 přes aplikace Meet

14.01.2021 22:52

Srdečně Vás zveme na workshop, kde si budeme povídat co je dobrovolná skromnost a jak žít zodpovědněji k životnímu prostředí. Budeme sdílet své zkušenosti s tím, jak lze v dnešní době vůbec dobrovolnou skromnost praktikovat v každodenním životě. Zmíníme pojmy např. bdělá pozornost, mysl začátečníka, osobní autonomie či minimalismus a cirkulární ekonomika. Budeme si povídat i o tom, jakou roli mohou tyto pojmy hrát v našich životech.

 

Provázet workshopem vás bude  Veronika Habrová (Spolek Barbořice).

 

Zdarma.

V pondělí v 15:45 bude všem přihlášeným zaslán emailem odkaz k účasti.Srdečně Vás zveme na besedu, kde si budeme povídat co je dobrovolná skromnost a jak žít zodpovědněji k životnímu prostředí. Budeme sdílet své zkušenosti s tím, jak lze v dnešní době vůbec dobrovolnou skromnost praktikovat v každodenním životě. Zmíníme pojmy např. bdělá pozornost, mysl začátečníka, osobní autonomie či minimalismus a cirkulární ekonomika. Budeme si povídat i o tom, jakou roli mohou tyto pojmy hrát v našich životech.
 
Provázet workshopem vás bude  Veronika Habrová (Spolek Barbořice).
 
Zdarma.
V pondělí v 15:45 bude všem přihlášeným zaslán emailem odkaz k účasti.

Volná výměna věcí - 11.9.2020 od 16:00 do 19:00

30.07.2020 13:44

Spolek Barbořice vás srdečně zve do Klubíčka na zahradu na komunitní ekologickou aktivitu Volná výměna věcí, a to v pátek 12.9. od 16:00. Donesete pro Vás přebytečné neužitečné věci a můžete si odnést pro Vás ty užitečné a potřebné. Ulehčíte domovu, městské skládce a sobě i jiným můžete udělat radost. A to vše zadarmo!

Věci, které nenajdou nového majitele budou po skončení akce věnovány charitativnímu obchůdku organizace ADRA.

Kdo bude chtít, může donést na výměnu i nějakou domácí vyrobenou či vypěstovanou dobrotu, a tím zajistíme i pestré občerstvení.

Bližší info na barborice-km@seznam.cz nebo na tel. +420 777 031 252.

V případě zájmu se prosím přihlaste na tomto odkaze:

forms.gle/GvzpVssx6KqV5avS6

Akce se v případě deště přesouvá na jiný termín (sledujte FB Spolku Barbořice nebo Klubíčka Kroměříž).

Volná výměna věcí - 10.7.2020 od 16:00 do 19:00

06.07.2020 22:41

Dovolujeme si pozvat všechny lidičky na naši již tradiční akci zvanou Volná výměna věcí. Je to akce, kde si můžete popovídat, kde se můžete potkat s přáteli a hlavně, kde se nic netočí kolem peněz :-). Doneste věci, které už vám doma nedělají radost a odneste si věci, které potřebujte vy, vaše děti nebo prostě někdo jiný, koho znáte. Přijďte se podívat, uvidíte, že krásné věci nemusí pípat u pokladny, a že dobrých lidí bude v Klubíčku v pátek 10.7. odpoledne více než dost :-). Pro účast je nutné se registrovat zde:

 

https://forms.gle/gNmEeB5Ww4WLM8SK7

Těšíme se na vás!!!!